• -33%
  • Nowy
[e-book] Pustoludzie
search
  • [e-book] Pustoludzie

[e-book] Pustoludzie

29,90 zł
20,03 zł Zniżka 33%
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 20,03 zł
Autor
Paweł Jałoszyński
Język
polski
Wydawnictwo
Borgis
ISBN
978-83-67642-04-0
Rok wydania
2023
Wydanie
1
Liczba stron
248
Typ publikacji
e-book
Format
ePUB
Ilość

„Pustoludzie” – kolejna świetna powieść Pawła Jałoszyńskiego. Paweł Jałoszyński, wybitny znawca Japonii, autor bestsellerowych powieści „Wszystkie domy wariata”, „Adam i Ewa na Okinawie” oraz „Iriomote w deszczu”, tym razem zabiera nas w podróż po zakamarkach ludzkiego umysłu. Anonimowy bohater powieści „Pustoludzie” nagle trafia do szpitala i musi zmierzyć się z niezbyt przyjazną pacjentowi szpitalną rzeczywistością, w której każda, nawet najmniej istotna czynność urasta do rangi tragikomicznego rytuału.

Powieść Pawła Jałoszyńskiego to cięta ironia na polski system opieki medycznej, w którym pacjent tuż po przekroczeniu progu szpitala nagle staje się częścią trybiku, mikrokultury szpitala, w której nie ma miejsca na bunt czy jakiekolwiek odstępstwa od normy.

Podobnie jak w poprzednich swoich książkach, autor sprawnie łączy fachowe terminy z zakresu medycyny (głównie neurologii) z językiem potocznym, charakterystycznym dla szpitalnego slangu. Dzięki temu Czytelnik może obserwować rzeczywistość, w której znalazł się główny bohater, z dwóch perspektyw – przypadku medycznego wymagającego zbadania i postawienia naukowej diagnozy oraz zwykłego człowieka, który czuje, słyszy, mówi (a raczej próbuje to robić) i stara się właściwie zagrać swoją rolę pacjenta w teatrze zwanym szpitalem.

978-83-67642-04-0

Specyficzne kody

Nowy
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.