• -27,00 zł
  • Nowy
Błękit
search
  • Błękit

Błękit

48,00 zł
21,00 zł Zniżka 27,00 zł
Brutto Najniższa cena w okresie 30 dni przed promocją: 21,00 zł
Autor
Vincent Vin
Język
polski
Wydawnictwo
Borgis
ISBN
978-83-67642-24-8
Rok wydania
2023
Wydanie
I
Liczba stron
460
Typ publikacji
książka
Oprawa
miękka
Format
146 x 205 mm
Waga
564 g
Ilość

Kup książkę „Błękit” już dziś – w specjalnej cenie!
UWAGA! Zamawiasz książkę w przedsprzedaży
Zamówienia przedsprzedażowe będą realizowane tuż po premierze
Premiera: 14 czerwca 2023 r.

Pewnego dnia na wyspy Vanuatu przybywa tajemniczy turysta, powieściopisarz Ethan Clain. Z sobie tylko znanych powodów postanowił on porzucić wygodne życie w Stanach Zjednoczonych, osiąść na tym egzotycznym archipelagu i zająć się kształceniem tamtejszej młodzieży. Jak przyjmą go tubylcy? Czy on sam, przybysz z wysoko rozwiniętego kraju, odnajdzie się wśród ludzi praktycznie nieznających zachodniej cywilizacji? I czy zazna on na Vanuatu tak bardzo brakującego mu w Stanach spokoju oraz wolności?

„Błękit” Vincenta Vina to jedna z nielicznych napisanych przez Polaków powieści postkolonialnych podejmujących tematykę zetknięcia się pierwotnych ludów z wysoko rozwiniętą cywilizacją. Dotyka ona nie tylko problemu zderzenia kultur, ale też różnorodnych postaw wobec tradycji i nowoczesności – zarówno wśród mieszkańców dziewiczych wysp, jak i przybyszów z Zachodu. Autor odchodzi w niej od stereotypowego postrzegania rdzennych mieszkańców egzotycznych krain jako zawsze dobrych i niewinnych, zaś przyjezdnych jako tych złych i zepsutych. W „Błękicie”, jak i w życiu, nie ma jednoznacznego podziału na dobro i zło, nie ma wartościowania i oceniania, która z kultur jest lepsza czy gorsza. Jest za to ukazany obiektywnie punkt widzenia obu stron dostrzegających zarówno wady, jak i zalety życia w miejscach, w których przyszli na świat.

Notka o Autorze

Vincent Vin – awangardowy autor młodego pokolenia. Zadebiutował w 2019 roku opowiadaniem „Antykultura”. W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Borgis ukazała się jego książka „Studnia Johna” – powieść społeczno-obyczajowa na pograniczu science-fiction i literatury grozy. Miłośnik amerykańskiej literatury, zwłaszcza prozy Francisca Scotta Fitzgeralda, Marka Twaina, Ernesta Hemingwaya i Trumana Capote. Pasjonat sportu, w szczególności boksu.

978-83-67642-24-8

Specyficzne kody

Nowy

Pliki do pobrania

Błękit (EPUB)

Pliki do pobrania (422.44KB)

Błękit (MOBI)

Pliki do pobrania (256.58KB)
Komentarze (0)
Na razie nie dodano żadnej recenzji.